Misyonumuz

Topkapı İplik, pamuğun gelişiminin gerek tarihi gerek endüstride edindiği yer olarak ehemmiyetinin bilincindedir. Diğer elyaflarda ise gerek ürün, gerek parkur zenginliği olsun, gerek katma değer ile zoru başarmak adına farklı ve kaliteli üretim amacındayız.

Firmamız, ürettiğimiz ürünlerin, müşterilerimizin hayatlarındaki öneminin farkındadır, bu yüzdendir ki ürünlerimizde müşterimizin hayatlarına değer katmak ve uzun süreli kullanımı sayesinde zaman/değer kazanması hedefindeyiz. Ayrıca, gerek çalışma çevremizi yeşillendirmemizle, gerek çevreye hiç zarar vermeyen üretimimizle ve en önemlisi sürekli organik üretimimizle daha rasyonel bir çevre bilinci misyonundayız.

Vizyonumuz

Topkapı İplik, çevreye yapılan yatırımların mutlaka bizden sonraki jenerasyonlarla değerlendirileceği ve değerlendirilmesi gerektiği bilincindedir. Firmamız, modern ve çevre dostu teknolojimiz ile ekolojik dengeyle uyumlu elyaf kullanımımızla uluslararası kullanım ve üretim pratiğine uygundur. Hedeflerimiz arasında her zaman sera gazı emisyonlarını azaltmak için; geri dönüşümü olmayan enerji tüketimini geçen zaman içerisinde daha da azaltmayı ehemmiyetle devam ediyoruz.

Topkapı İplik, hızlı rekabete açık ve devamlı yenilik ve değişiklik, tekstil pazarında yeni ürünlerimizle, müşteri ihtiyacına uygun kalite unsurlarımızla, kalite sürekliği bilincimiz ve hızlı müşteri servisimizle müşterilerimize üründen ziyade kalite servisimizle yarım asırdan bugünlere gelmiştir.